Jelení hora

1. prosince 2006 v 9:35 | Jiří
Našel jsem na internetu obrázek mé nejoblíbenější hory :-)
Co mne na tom rmoutí, je fakt, že jsem na ní nikdy nebyl v tak hezkém počasí. Mnohokrát jsem pod ní projížděl na kole (což už jsem taky dobré dva roky neudělal a stydím se za to), ale když jsem se rozhodl na ni vystoupit, seběhly se mlhy. Člověk potom kráčel do naprostého neznáma, nad sebou mraky, pod sebou mraky, semtam se našlo nějaké to mžení. A nakonec nahoře foukal takový vítr, že jsem se těžko držel na nohou (však on to takový problém při mé tehdejší váze a výšce, která už ale nevyrostla, nebyl).
Jelení hora má 994 m. n. m. a já si vzpomínám jak jsme si s ostatními skauty z našeho kadaňského střediska sedali za krk a snažili se pomocí všelijakých větví, které jsme tahali s sebou z nížin, protože, ač to tak nevypadá, vrcholek hory je pouze kamenitý, dosáhnou "tisícovky". Zda se nám to někdy povedlo, těžko říct. Vždy jsme chvíli pomrzli na vrchu a už se těšili do tepla našeho srubu. V zimě jsme zase shora valili sněhovou kouli a trávili hodiny jejím hledáním, když se nám zakoulela kamsi do lesa.
Právě sedím v placatých Českých Budějovicích, v teple počítačové učebny spojen přes internet s celým světem. Ale stejně bych asi raději mrznul na vrcholku Jelení hory bez signálu. On tam totiž ten silný studený vítr nějak líp čistil hlavu. Tady je ve mně inverze a tak se dusím vlastním splínem a nemůžu ho vyplivnout.
Nechci působit sentimentálně. On už se určitě najde někdo, kdo má stejně jako já rád hory a chaty uprostřed lesů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama