Věčná rivalita

7. července 2006 v 11:41 | Terezka
Nerozumím tomu. Je to boj na život a na smrt. Lidé odjinud to nechápou a na naše rozhovory/diskuse/konfrontace/polemiky/hádky hledí jednoznačně nechápavě. O čem je řeč? O dvou největších rivalech České republiky. A nejedná se o Paroubka s Klausem.
Dámy a pánové, je to tu!!! Souboj století! KADAŇ x KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ.
Městský policista: "Tak vy jste z Klášterce, jo?"
Terezka: "Ano, prosím."
Městský policista: "A co tam máte na koukání? Jako jestli je vůbec proč se tam jet podívat..."
Terezka: "Máme zámek, kostel Nejsvětější trojice, park, Thunskou hrobku..."
MP: "Nojonojo, ale myslel jsem něco, co vážně stojí za to vidět. My tady třeba máme nádhernou radnici, hrad, klášter a jiný památky... A vůbec Klášterec je stejně jenom taková obydlená zatáčka a bydlí tam samí feťáci a zloději, všichni normální Klášterečáci se už dávno přestěhovali do Kadaně. Už dávno, jestli měli zdravej rozum..."
T: "Ale..."
MP: "Vážně, veškerý problémy, co tu v Kadani jsou, dělaj´ grázlové z Klášterce, co se sem přijeli vyřádit. Ani parkovat neumíte!"
T: "Ale..."
MP: "Vůbec nechápu, na co jste vy, v Klášterci, tak hrozně hrdý. Jako by nestačilo že jste taková vesnice, ještě se vždycky s námi, Kadaňáky, chcete hádat o tom, že jste lepší!"
T: "Ale..."
MP: "Už když jsem byl malej kluk, tak si vždycky začínali Klášterecký, VŽDYCKY!!!"
T. "Ale já..."
MP: "Vidíte, vy jste taky taková, furt chcete hájit tu vesnici, co ani nestojí za řeč. Ale vypadáte docela slušně, měla byste se přestěhovat do Kadaně..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markéta Markéta | E-mail | 8. července 2006 v 12:01 | Reagovat

Terezko, musíš se přiznat, že se chystáš na týden do Kadaně opravdu přestěhovat. Jinak já osobně proti Klášterci nemám nic, vždyť tam mám půlku rodiny! Mám tu obydlenou zatáčku ráda. :o)

2 Ditule Ditule | 8. července 2006 v 14:52 | Reagovat

ježíš.. to fakt ten policista říkal? To je síla teda :o/  Z takovýhle rivality se mi zvedá kufr, je to fakt hnusný, páč by se měli řešit důležitější věci.... třeba jeden muj kamarád s iniciály JJ řeší životní problémy se Spartou pRaha :o)

3 Jiřina Jiřina | 8. července 2006 v 17:09 | Reagovat

Mno, já tak celkově nemám ráda, když se odsuzuje nějaké městečko nebo vesnice..přecejen pro někoho to může být krásným domovem/místem i když je to třeba pro ostatní díra...Ale prostě, nikdy nevíte, dokud nezkusíte, že?

4 Martin Martin | 28. srpna 2006 v 18:20 | Reagovat

Já v tý obydlený zatáčce bydlím už 23 let a mám jí docela rád. Poslední dobou jde sice mírně do sra.ek i přesto, že dostává nový kabát, ale pořád je tam na co koukat. Rivalita nemá smysl. Stejně tak by se dalo tvrdit (oprávněně), že Kadaň je díra, jen proto, že se tam vjíždí z kopce dolů ... :) Ale jinak úplně vím, o čem mluvíš, na vlastní kůži jsem si to zažil. Stejná rivalita je i mezi Kláštercem (Klacíkovem) a Chomutovem, kde zase frajeří, že "my tu máme i řeku, co tam máte vy?" - když jsem na tohle odpověděl, že jakousi Ohři, tak dotyčný zklapnul... :) Klášterec má své kouzlo, stejně jako ho má Kadaň ... i když osobně preferuji zámek s parkem, před několika zdmi o kterých pár "domorodců" tvrdí, že to byl hrad (resp. hradby).

5 hhdhdh hhdhdh | 13. října 2006 v 13:06 | Reagovat

blog u dvou blbcu!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama