Červenec 2006

Jen pojďte s kůží na trh

7. července 2006 v 11:52 | Terezka
Josef Rauvolf se v jednom z červnových vydání časopisu INSTINKT přiznává, že Babičku Boženy Němcové četl až ve velmi pozdním věku (dalo by se říci na stará kolena), protože povinnou četbu nikdo ve škole nikod nečte. Nikdy. Sama přiznávám, že, ač studuji bohemistiku, jsem se rozhodla učinit tento velký krok teprve dnes. A abych to nějak oslavila, rozhodla jsem se zjistit, jak jste na tom Vy: kdo z Vás doopravdy četl Babičku? Jen pojďte s kůží na trh... :-)

Věčná rivalita

7. července 2006 v 11:41 | Terezka
Nerozumím tomu. Je to boj na život a na smrt. Lidé odjinud to nechápou a na naše rozhovory/diskuse/konfrontace/polemiky/hádky hledí jednoznačně nechápavě. O čem je řeč? O dvou největších rivalech České republiky. A nejedná se o Paroubka s Klausem.
Dámy a pánové, je to tu!!! Souboj století! KADAŇ x KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ.
Městský policista: "Tak vy jste z Klášterce, jo?"
Terezka: "Ano, prosím."
Městský policista: "A co tam máte na koukání? Jako jestli je vůbec proč se tam jet podívat..."
Terezka: "Máme zámek, kostel Nejsvětější trojice, park, Thunskou hrobku..."
MP: "Nojonojo, ale myslel jsem něco, co vážně stojí za to vidět. My tady třeba máme nádhernou radnici, hrad, klášter a jiný památky... A vůbec Klášterec je stejně jenom taková obydlená zatáčka a bydlí tam samí feťáci a zloději, všichni normální Klášterečáci se už dávno přestěhovali do Kadaně. Už dávno, jestli měli zdravej rozum..."
T: "Ale..."
MP: "Vážně, veškerý problémy, co tu v Kadani jsou, dělaj´ grázlové z Klášterce, co se sem přijeli vyřádit. Ani parkovat neumíte!"
T: "Ale..."
MP: "Vůbec nechápu, na co jste vy, v Klášterci, tak hrozně hrdý. Jako by nestačilo že jste taková vesnice, ještě se vždycky s námi, Kadaňáky, chcete hádat o tom, že jste lepší!"
T: "Ale..."
MP: "Už když jsem byl malej kluk, tak si vždycky začínali Klášterecký, VŽDYCKY!!!"
T. "Ale já..."
MP: "Vidíte, vy jste taky taková, furt chcete hájit tu vesnici, co ani nestojí za řeč. Ale vypadáte docela slušně, měla byste se přestěhovat do Kadaně..."

O jablku

4. července 2006 v 10:36 | Terezka
Jablko je ovoce.

FERDA MRAVENEC - práce všeho druhu

2. července 2006 v 11:01 | Terezka
Jak jistě všichni víme, peníze nejsou to nejdůležitější. Chybí důležitý dodatek - pokud je máte. A protože studenti peníze ze zasády nemají, jsou nuceni při škole pracovat. A jaká povolání jsem stihla já vystřídat během prvního roku studia?
- dělnice v balírenské firmě
- dělnice v Zátkových těstovinárnách
- uklízečka
- reprezentantka nakladatelství LEDA
- kamelot novin METRO
- prodavačka v knihkupectví
- hosteska při otevření HP TESCO
- operátorka v call-centru
- herečka ve Strašidelných pověstech města České Budějovice
- tazetelka pro STEM
A stejně mi ty penízky pořád někde schází... :-)