Královský domov

6. března 2006 v 8:23 | Jiří
Asi aby se ukázali jako lidumilové, ptali se nás naši učitelé při zkoušce z jakého města pocházíme. Z mého pohledu to pro ně nebylo příliš dobré, protože když jsem odpověděl, že z Kadaně, jen tak pokývali hlavou. Teprve, když jsem špitl, že je to v (bývalém) okrese Chomutov, zazářila jim nad hlavami žárovka a rozpovídali se: "Ale to máte z pěkné dálky, že?" "To Vy jste asi chtěl být daleko od maminky..." apod. Jediný, kdo věděl, kde leží Kadaň byl mgr. Klapetek. Tím si u mne vysloužil malou jedničku, což ho jistě potěšilo.
Vždy když přijedu domů, vystoupím z vlaku a podívám se na ceduli, která visí na naší jinak poměrně nevzhledné nádražní budově - KADAŇ MĚSTO. A vždy mne zahřeje u srdce, že jsem zase tu. Stejně tak jsem vděčný, že existuje webkamera umístěná kdesi nad ČSOB a díky níž se mohu podívat jak se tam doma mají.
Ich bin ein Kaadener!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J-Lo J-Lo | 6. března 2006 v 14:09 | Reagovat

Ich auch.

2 L. L. | E-mail | 18. března 2006 v 7:09 | Reagovat

Jirko, je vidět, že máš rád J. F. Kennedyho, že ho tak pěkně parafrázuješ (i s tím slavným kouzlem nechtěného ;-) = "Ich bin EIN Berliner / Jsem berlínská kobliha" místo "Ich bin Berliner / Jsem Berlíňan" - podobný rozdíl je třeba i u "der Hamburger - Hamburčan" a "ein Hamburger - hamburgr" prostě slavná města mají své slavné potraviny :-)) ). Přemýšlím, jaké jídlo je typické pro Kadaň...? Už to mám! :-) Kdysi se prodávaly "Kadaňské brambůrky" (solené smažené lupínky). :-) A když už jste teď s J-Lo dva, tak vás oba zdravím, brambůrkové. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama